اخبار سیاسی

بازیگران و سلبریتی ها نباید از پرداخت مالیات مستثنی شوند

یک نماینده مجلس گفت: بازیگران و سلبریتی ها نباید از پرداخت مالیات مستثنی شوند. هر کسی بر مبنای درآمدی که دارد، موظف به پرداخت مالیات است. هنرمند و غیر هنرمند با هم یکسان هستند.

4 بهمن 1398

احمد کیاست پور چهره جهانی نجوم و لیزر درگذشت

استاد احمد کیاست پور پیشکسوت و چهره شناخته شده جهانی و برجسته عرصه نجوم، اُپتیک و لیزر در اصفهان دار فانی را وداع گفت.

4 بهمن 1398

احیای جاده ابریشم در ایران با تبدیل اقامتگاه های کهن به هتل

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اجلاس تمدن های کهن باید به افزایش سطح فرهنگی و گردشگری میان کشورهای عضو یاری کند. مردمان این کشورها باید شناخت خوبی از فرهنگ های یکدیگر داشته باشند؛ البته هنوز این گونه نیست و دولت ها باید برای افزایش این شناخت...

27 دی 1398

میراث فرهنگی؛ پشتوانه ای برای تداوم حیات فرهنگی

خبرنگاران/خراسان جنوبی یک دکترای تاریخ گفت: حفظ میراث فرهنگی به عنوان پشتوانه ای برای تداوم حیات فرهنگی یک کشور ضروری است، چرا که شناسنامه هر کشوری آثار باستانی و میراث های فرهنگی آن است.

26 دی 1398

شامپو کلیر شامل تحریم های آمریکا نیست؛ ورود آزاد!

سمت و سوی تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا به سمت کالا های اساسی و مواد اولیه است. این درحالی است که درمورد اجناس مصرفی نظیر شامپو این محدودیت ها وجود ندارد.

21 دی 1398

ژاپنی ها به پاپ چه می گویند؟ ، امپراتور آموزه ها در میان قربانیان بمب اتم

دولت ژاپن همزمان با حضور پاپ فرانسیس در شهر ناگازاکی عبارت کیوکو را به عنوان ترجمه رسمی عنوان پاپ به زبان ژاپنی تصویب و معرفی کرد.

20 دی 1398

سولاری به رئال مادرید برگشت

سرمربی سابق کهکشانی ها که در هفته های پایانی فصل گذشته اخراج شد و جای خودش را به زین الدین زیدان داد، بار دیگر به استخدام باشگاه رئال مادرید درآمد.

14 دی 1398

پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد

در بحبوحه تحقیقات برای استیضاح ترامپ، روزنامه وال استریت ژورنال نوشت دو تن از مشاوران وکیل شخصی رییس جمهور آمریکا ظاهرا از رییس جمهور سابق اوکراین درخواست کرده بودند در ازای یک سفر رسمی به واشنگتن، تحقیقات از بایدن و پسرش را آغاز کند.

9 دی 1398

پامپئو: نیروهای آمریکایی هنوز هم در سوریه هستند

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه نظامیان این کشور هنوز از سوریه عقب نشینی نکرده اند، گفت کشورهای اروپایی هم باید برای کمک به شبه نظامیان کُرد سوری به واشنگتن کمک کنند.

8 دی 1398

ماجرای تار و پودهای ارزآور در شرایط تحریم، فرش ایرانی بر پهنه جهان

به گزارش خبرنگاران، قصه تار و پودهای فرش دستباف ایرانی داستان هزارتویی دارد که تنها بافنده ای می تواند آن را بخواند که غم ها و شادی ها، سختی ها و آرامش هایش را با آن گره زده است. هنر-صنعتی که قرن ها است که راه خود را در بازارهای جهانی پیدا کرده و نام خود...

4 دی 1398

نگرانی سازمان ملل از افزایش مهاجران ونزوئلایی

ادواردو استین نماینده ویژه امور پناهندگان سازمان ملل از روند رو به افزایش آمار مهاجران ونزوئلایی خبر داد. ونزوئلا مخالف سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکاست و به همین دلیل هدف تحریم های سخت اقتصادی واشنگتن قرار گرفته است.

19 آذر 1398

ایجاد یگان ویژه نظامی برای محافظت از خط لوله تاپی در افغانستان

برای تثبیت اوضاع در ولایاتی که قرار است خط لوله گاز تاپی در آنها ایجاد شود، یک یگان ویژه نظامی در افغانستان ایجاد شد.

17 آذر 1398

معرفی دبیر جایزه جلال و برگزیدگان جوایز سروانتس، گیلر و شاتوبریان

خبرنگاران - گروه فرهنگ: در این هفته گزارش یک هفته با کتاب 7 خبر خارجی و 5 خبر داخلی دارد. البته باید تعطیلی روز یکشنبه این هفته را هم در نظر داشت اما مهم ترین خبر حوزه داخلی در همین روز تعطیل منتشر شد که درباره معرفی دبیر و اعضای هیات علمی جایزه جلال آل احمد...

16 آذر 1398

وزیر دفاع آمریکا وارد عربستان شد

وزیر دفاع آمریکا بعد از ظهر دوشنبه به منظور مصاحبه با مقامات عربستان سعودی وارد این کشور شد.

14 آذر 1398

فرانسه یک حمله الهام گرفته از حملات تروریستی 11 سپتامبر را خنثی کرد

وزیر کشور فرانسه می گوید که یک حمله تروریستی الهام گرفته از حملات تروریستی 11 سپتامبر را خنثی و یک نفر را در این ارتباط بازداشت نموده است.

9 آذر 1398

پامپئو و مایک پنس به ترکیه می روند

دولت آمریکا اعلام نمود که وزیر امور خارجه و معاون رئیس جمهور این کشور روز چهارشنبه برای تبادل نظر با مقامات ترکیه در مورد توقف عملیات نظامی این کشور در سوریه راهی آنکارا خواهند شد.

9 آذر 1398

سه طرح ورزشی دانشگاه سمنان در هفته تربیت بدنی به بهره برداری رسید

معاون دانشجویی دانشگاه سمنان از افتتاح سه طرح ورزشی با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان اموردانشجویان در این دانشگاه اطلاع داد.

7 آذر 1398

ملکشاهی: یارانه یعنی یاری دولت به افراد نیازمند ، لزوم ارتقاء دهک های پایین

نماینده مردم کوهدشت با تاکید بر حمایت بیشتر دهک های پایین جامعه، گفت: یارانه به معنای یاری دولت به افراد احتیاجمند است و این یاری باید به کسانی که به آن احتیاج دارند صورت گیرد نه افراد بی احتیاج.

4 آذر 1398

رومنیگه: پس از اعلام خبر اخراج آنچلوتی گریه کردم، بین من و هواداران اینتر دوست واقعی شکل گرفت

مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ می گوید پس از اعلام خبر اخراج کارلو آنچلوتی از سمت سرمربیگری باورایایی ها گریه کرده است.

29 آبان 1398

جمهوری خواستار نیز به حامیان استیضاح ترامپ پیوستند

ایرنا نوشت: در پی درخواست های متعدد دموکرات ها برای استیضاح ترامپ، مارک آمودی نماینده حزب جمهوری خواه کنگره نیز روز شنبه به حامیان استیضاح ترامپ پیوست.

17 آبان 1398
تعداد: (87)