اخبار سیاسی

پکن ادعای واشنگتن درباره برنامه های شرورانه چین در گرینلند را رد کرد

سفیر چین در دانمارک ادعاهای همتای آمریکایی خود درباره اهداف و برنامه های شرورانه پکن و مسکو برای تقویت نفوذشان در دانمارک، گریلند و قطب شمال را رد کرد.

22 تیر 1399

پارسایی: گزارش تخلفات ⁧خودروسازان⁩ با وجود مقاومت های زیاد در مجلس قرائت شد

سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس با اشاره به برکناری وزیر صنعت از سوی رییس جمهوری گفت که وزیر همسو با خودروسازان برکنار شده است.

19 تیر 1399

بسیاری از کالا ها مشمول افزایش قیمت می شوند

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین شرایط معین تکلیف قیمت خودرو در ستاد تنظیم بازار، گفت: بسیاری از محصولات صنعتی و غیر صنعتی در ماه های اخیر مشمول افزایش قیمت شده و یا می شوند.

12 تیر 1399

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2021-2020

یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان برای تحصیل در خارج کشور مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل خود در وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد (همچین دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت). از این رو بسیار مهم می باشد که دانشجو بتواند قبل نهایی کردن انتخاب خود...

5 تیر 1399

شرایط بیکاری و حمایت های شغلی چین در پساکرونا

به دنبال شیوع ویروس کرونا در چین، مقامات دولتی با تکیه بر کارفرمایان درصدد جلوگیری از افزایش بیکاری برآمدند و در این شرایط به شرکت های دولتی دستور داده شده که اخراج کارکنان را در سطح محدود نگه دارند و در راستای جبران هزینه های تأمین اجتماعی نیز مشوق...

3 تیر 1399

ادامه کشمکش ها در عراق بر سر ترکیب کابینه مصطفی الکاظمی

در حالی که پرونده برخی وزرای مورد توافق کابینه جدید عراق برای بررسی به هیأت شفاف سازی و بازخواست و عدالت این کشور ارسال شده، هنوز بر سر انتخاب برخی از وزرای این کابینه، اختلاف وجود دارد.

31 خرداد 1399

کارفرمایان متقاضی تسهیلات حمایتی کرونا در سامانه کارا ثبت نام نمایند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری، از شروع قریب الوقوع پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب وکارها و بنگاه های آسیب دیده از کرونا اطلاع داد و گفت: کارفرمایان متقاضی تسهیلات باید درخواست خود را در سامانه...

29 خرداد 1399

گفتگوی تلفنی جلالی با معاون وزیر انرژی روسیه

در گفتگوی تلفنی سفیر ایران با معاون وزیر انرژی روسیه بر اجرای توافقات 2 کشور در چارچوب کمیسیون مشترک تاکید شد.

28 خرداد 1399

فیس بوک پست های مخالفان قرنطینه در آمریکا را پاک می نماید

همزمان با تظاهرات مسلحانه مخالفان اعمال قرنطینه در آمریکا به تحریک ترامپ، فیس بوک اعلام نموده پست هایی که حاوی اعتراض به سیاست های قرنطینه باشد را پاک می نماید.

27 خرداد 1399

نگاهی به پدیده تازه تلویزیون؛ نون خ بهتر از پایتخت است؟

فصل دوم سریال نون خ که ده روزی است پخش آن آغاز شده مورد اقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفته است. پخش این سریال پس از پایتخت 6 از شبکه اول سیما در جریان است و هر روز سکانس هایی از آن در شبکه های اجتماعی سوژه کاربران می شود.

26 خرداد 1399

اعلام آمادگی هوانیروز ارتش برای انجام مأموریت های امدادی

فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش با بیان اینکه آماده اجرای هرگونه مأموریتی برای یاری رسانی به مردم هستیم، گفت: تا به امروز در جهت مبارزه با کرونا پرواز های امدادی به استان های فارس و مرکزی داشته ایم.

25 خرداد 1399

نامه روشنفکران و دانشگاهیان آفریقایی به رهبران این قاره درباره بحران کرونا

چندین نفر نویسندگان، روشنفکران و چهره های دانشگاهی در آفریقا طی نامه ای به رهبران این قاره توصیه کردند که از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان فرصتی برای انجام تغییرات بنیادین بهره بگیرند.

24 خرداد 1399

خبرنگاران مقابله با کرونا در بیمارستان ها پر هزینه است

یاسوج- خبرنگاران - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان ها بسیار پرهزینه است به گونه ای که برای یک بیمار در هر روز، بیمه ها یک میلیون و 830 هزار ریال پول پرداخت می نمایند و هم اکنون برای یک بیمار بستری شده در روز...

22 خرداد 1399

افزایش 5هزار تخت به ظرفیت اقامت اصفهان در سال 1398

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از افزایش ظرفیت اقامت استان به 35 هزار تخت در سال 1398 اطلاع داد.

20 خرداد 1399

خبرنگاران ظریف: فاجعه هواپیمای اوکراینی نباید سیاسی گردد

تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ملاقات با همتای کانادایی خود درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید نمود که این فاجعه نباید سیاسی سازی گردد.

18 خرداد 1399

نظرسنجی: ژاپن بسیار دیر شرایط فوق العاده بیان نمود

افکار عمومی ژاپن معتقدند دولت این کشور در اعلام شرایط فوق العاده به اندازه کافی سرعت عمل نداشته است.

17 خرداد 1399

بار مجاز بچه ها و نوزادان در سفر با هواپیما و قطار چقدر است؟

بچه ها و حتی نوزادان نیز مسافر هواپیما و قطار به شمار می فرایند و هر یک می توانند به اندازه مجاز، بار با خود حمل نمایند. از این رو والدین نباید در این خصوص نگران باشند، چرا که مقدار بار بچه ها جدا از بار مجاز آنها محاسبه می گردد.

15 خرداد 1399

تداوم خدمت رسانی کارکنان شهرداری به شهروندان از طریق سیستم دورکاری

معاون شهردار تهران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را در قطع زنجیره انتقال کرونا موثر دانست و گفت: در این راستا دورکاری کارکنان شهرداری تهران همچنان ادامه خواهد داشت.

14 خرداد 1399

عبدالمهدی: تغییرات اخیر در آرایش نیرو های آمریکا با اطلاع عراق بوده است

نخست وزیر پیش برد امور عراق می گوید خروج نیرو های خارجی از این کشور مطابق قانون اجرا شده است.

11 خرداد 1399

واکنش توئیتری کدخدایی به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

سخنگوی شورای نگهبان گفت: رئیس سابق سازمان تروریستی سیا @Secpompeo مدعی شده که نظام مردمی جمهوری اسلامی ایران باید تغییر کند؛ ایشان فراموش کرده 41 سال پیش این اقدام انجام گرفت!

10 خرداد 1399
تعداد: (140)