بازدید مونسان از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به شهرستان نطنز سفر نموده است، از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز بازدید کرد.

بازدید مونسان از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به شهرستان نطنز با همراهی محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، پرهام جانفشان مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی، فریدون الله کمک مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، مرتضی صفاری نماینده مردم نطنز در مجلس و تعدادی از مسئولان محلی از این پروژه بازدید به عمل آورد.

این کاروانسرای تاریخی به عنوان یکی از آثار در اختیار صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن فرهنگی تاریخی برای بهره برداری به عنوان یک مکان اقامتی و پذیرایی به بخش خصوصی واگذار شده است.

این کاروانسرای تاریخی متعلق به دوره صفویه است و با سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی به یک مکان اقامتی و پذیرایی تبدیل خواهد شد و بر اساس برنامه ریزی ها هم زمان با شب یلدا سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

این کاروانسرای تاریخی پس از مرمت و بازسازی به عنوان یک مرکز تفریحی، اقامتی و پذیرایی به منظور رفاه حال گردشگران تبدیل خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با استقبال از تبدیل این کاروانسرای تاریخی به یک مرکز اقامتی و پذیرایی خواهان حمایت از سرمایه گذاران این حوزه شد و در بازدید از بخش های مختلف این کاروانسرا دستورات لازم برای تکمیل این پروژه صادر کرد.

او در این بازدید با اشاره به هتل کاروانسرای یام نیز گفت: پروژه کاروانسرای یام یکی از نمونه های پیروز احداث کاروانسرا به هتل است و درخواست من این است که از این نمونه های پیروز نیز برای بهره برداری از کاروانسرای کوهاب استفاده گردد.

قلعه کوهاب یا همان کاروانسرای میرابوالمعالی در باغشهر تاریخی نطنز، مجاور بلوار شهید بهشتی و مقابل کوه گنبد باز واقع شده است و این کاروانسرا که در گذشته بر سر راه کاروان ها قرار داشته در سال 1355 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

این بنای عظیم به مساحت تقریبی 4 هزار متر مربع دارای 23 اتاق و همچنین دالان های طولانی است که در چهار سمت حیاط واقع شده که پس از مرمت بنای بسیار زیبا و دل نشینی برای بازدید و اقامت خواهد بود.

منبع: سازمان میراث فرهنگی

به "بازدید مونسان از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مونسان از پروژه کاروانسرای کوهاب نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید