در حال تدوین برنامه امنیتی جامع هستیم ، اجازه تکرار حوادث بغداد را نمی دهیم

به گزارش وبلاگ رضا، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (آدینه) از تغییرات در ساختار امنیتی و نظامی و تدوین یک برنامه امنیتی جامع و موثر برای مقابله با چالش های پیش رو اطلاع داد.

در حال تدوین برنامه امنیتی جامع هستیم ، اجازه تکرار حوادث بغداد را نمی دهیم

به گزارش وبلاگ رضا از ایسنا، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در نشست فوق العاده شورای وزارتی امنیت ملی گفت: امنیت فقط یک کلمه نیست که در رسانه ها از آن دم بزنیم بلکه یک مسوولیت است، زندگی مردم و فرزندان ما تعارف بردار نیست، کسی که در سطح مسوولیت حفاظت از شهروندان نباشد باید از موقعیت خود کناره گیری کند.

وی با اشاره به انفجار روز پنجشنبه در بغداد گفت: آنچه دیروز رخ داد نقضی است که ما اجازه تکرار آن را نمی دهیم. ما به مردم خود قول امنیت داده ایم و این نقض نشان دهنده نقصی است که باید فوری برطرف گردد.

الکاظمی که ریاست این جلسه را برعهده داشت، اضافه نمود: سرویس های امنیتی ما طی ماه های گذشته کوشش زیادی کردند و عملیات بزرگی علیه گروه تروریستی داعش انجام شد که بیشتر آنها با موفقیت همراه بود. داعش هر روز در کوشش است که به بغداد برسد و عملیات این گروه با اقدامات پیشگیرانه خنثی شد اما متأسفانه روز گذشته داعش دست به عملیات زد و خون های بی گناه ریخته شد. ما اجازه تکرار نقض امنیت را نمی دهیم.

وی توضیح داد: چالش هایی در سرویس های اطلاعاتی وجود دارد که باید هر چه سریعتر برطرف شوند و من شخصا بر این موضوع نظارت خواهم کرد. به همین دلیل شرایط جدیدی اعمال خواهد شد و تدابیر فوری اتخاذ می گردد. عراق کشوری واحد است و باید تمامی موسسه های امنیتی و نظامی هم با روحیه ای واحد عمل نمایند. با جدیت تمام کوشش های اطلاعاتی یکپارچه خواهند شد، تعارفات به ضرر عراق و عراقی ها جایی ندارد.

الکاظمی ادامه داد: سلسله تغییراتی در ساختار امنیتی و نظامی ایجاد کردیم و به دنبال ترسیم طرح امنیتی جامع و موثر برای مقابله با چالش های پیش رو هستیم. پست امنیتی یک مسوولیت است و وقتی نقضی صورت می گیرد باید فرماندهان امنیتی مسوولیتش را برعهده بگیرند. فرماندهان امنیتی مسوولیت دارند و باید نسبت به توسعه کادر میانه، آموزش و توانمند کردن آن برای مقابله با چالش ها توجه داشته باشند. زندگی مردم تعارف بردار نیست. اجازه نمی دهیم نهاد امنیتی وارد درگیری های احزاب سیاسی گردد. باید در حوزه امنیتی کاملا حرفه ای عمل کنیم.

الکاظمی در سرانجام گفت: وظیفه ما در این مرحله تاریخی در عراق، فراوری رهبران شایسته، در تمام سطوح امنیتی، سیاسی و مالی است.

منبع: جام جم آنلاین

به "در حال تدوین برنامه امنیتی جامع هستیم ، اجازه تکرار حوادث بغداد را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال تدوین برنامه امنیتی جامع هستیم ، اجازه تکرار حوادث بغداد را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید