سرانجام رسمی بازی های آسیایی جاکارتا و رژه ندا شهسواری

هجدهمین دوره بازی های آسیایی با اعطای پرچم شورای المپیک آسیا به کشور چین به عنوان میزبان بعدی بازی های آسیایی رسما سرانجام یافت.

سرانجام رسمی بازی های آسیایی جاکارتا و رژه ندا شهسواری

به گزارش خبرنگار خبرنگاران از جاکارتا، مراسم اختتامیه هجدهمین دوره بازی های آسیایی در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار گردید که ندا شهسواری بانوی پینگ پنگ باز در این مراسم پرچم ایران را در دست داشت و رژه رفت.

- برنامه اختتامیه با پخش تصاویری از لحظات به یاد ماندنی بازی های آسیایی و همچنین برنامه های آتش بازی شروع شد.

- حضور جوکو ویدودو رییس جمهور اندونزی با حضور در استادیوم اختتامیه با تشویق تماشاگران همراه شد. رییس جمهور اندونزی با اشاره به زلزله 6.9 ریشتری که در این کشور قبل از بازی های آسیایی رخ داد و 100 کشته داشت از همگان برای برگزاری این بازی ها و همچنین اتحادی که مردم کشورش داشتند تشکر کرد.

- یوسف کالا نخست وزیر اندونزی در ادامه مراسم به صحبت پرداخت و از شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا به خاطر حمایت هایش تشکر کرد.

- نخست وزیر اندونزی همچنین از مشکلاتی که در بلیت فروشی بازی ها پیش آمده بود معذرت خواهی کرد و برگزاری بازی های آسیایی 2018 را یک دستاورد مهم در تاریخ اندونزی دانست.

- شیخ احمد فهد الصباح رییس شورای المپیک آسیا در ادامه به سخنرانی پرداخت و اعلام داشت که اندونزی توانایی میزبانی مسابقه های بین المللی مهم را دارد. شیخ احمد در حالی این حرف را عنوان نمود که روز گذشته رییس جمهور اندونزی از تمایل کشورش برای میزبانی بازی های المپیک 2032 صحبت نموده بود.

- در سرانجام نیز پرچم شورای المپیک آسیا به نمایندگان کشور چین که میزبان بازی های آسیایی 2022 است اعطا شد.

- ژو ژونگ ون رییس کمیته ملی المپیک چین به همراه شهردار شهر هانگژو که میزبان بازی های آسیایی بعدی است پرچم شورای المپیک آسیا را دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرانجام رسمی بازی های آسیایی جاکارتا و رژه ندا شهسواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام رسمی بازی های آسیایی جاکارتا و رژه ندا شهسواری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید