حمله گرگ، علت مرگ کودک میبدی نیست

اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به دنبال انتشار خبر حمله گرگ به یک کودک در میبد، این موضوع را تکذیب کرد.

حمله گرگ، علت مرگ کودک میبدی نیست

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان یزد در این باره گفت: متاسفانه عدم توجه شهروندان به موضوع دفع مناسب زباله های انسانی و در دسترس بودن غذای کافی برای سگ های ولگرد، باعث شده تا جمعیت این حیوان که مخزن اصلی بیماری هاری نیز هستند، به شدت افزایش یابد به طوری که سگ ولگرد، دیگر فقط منحصر به مناطق حاشیه ای شهر نیست و بعضاً تا مرکز شهر و سکونتگاه های انسانی دیده می گردد.

به همین ترتیب رهاسازی لاشه های مرغ و گاو توسط واحدهای مرغداری و گاوداری در طبیعت، نیز در تکثیر و ازدیاد جمعیت سگ های ولگرد موثر بوده است. از طرف دیگر این سهل انگاری، موجب جلب گوشتخواران دیگری نظیر گرگ به حاشیه سکونتگاه های انسانی شده و جمعیت هیبریدهای سگ و گرگ را افزایش داده است.

در خصوص اتفاق اخیر برای کودک هفت ساله در منطقه میبد، مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان یزد در محل حاضر و از نزدیک به آنالیز موضوع پرداختند؛ براساس آنالیز های اجرا شده و مشاهدات پدر و عموی کودک که تنها شاهدان حاضر در محل نیز بوده اند، حیوان مهاجم، سگ بوده و علت درندگی بیش از حد حیوان و حمله به کودک، می تواند بیماری هاری باشد. البته این موضوع به وسیله مراجع ذیربط تحت آنالیز است.

از این رو از مردم سختکوش استان تقاضا می گردد از دفع نامناسب زباله های انسانی و رها کردن لاشه های مرغ و گاو در طبیعت که موجب تامین غذا و ازدیاد جمعیت های سگ های ولگرد شده و مسائل عدیده بعدی را فراهم می نماید، به طور جدی خودداری نمایند.

ضمناً با توجه به حاد شدن مساله، ضرورت دارد، شورای تامین شهرستان ها برنامه ریزی لازم برای کاهش جمعیت سگ های ولگرد و دفع آن ها را در اولویت قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمله گرگ، علت مرگ کودک میبدی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله گرگ، علت مرگ کودک میبدی نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید