چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کنیم؟

سرطان بیماری خطرناک و کشنده این روزها محسوب می گردد که با راهکاری هایی نسبتا ارزان می توان از شر آن خلاص شد.

چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کنیم؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، داشتن رژیم غذایی حاوی میوه و سبزیجات فراوان یکی از بهترین انتخاب ها برای جلوگیری از بروز سرطان است؛ مطالعات جدید نشان می دهد علاوه بر موارد ذکر شده مصرف خوراکی های ارگانیک هم از پیشرفت این بیماری جلوگیری می نماید .

در مطالعه ای روی 70 هزار فرانسوی طی یک دوره 5 ساله تأثیر مصرف خوراکی های ارگانیک و میوه بر بروز یا پیشرفت سرطان مورد توجه نهاده شد و شرکت نمایندگان در این مطالعه به سه گروه تقسیم شدند؛ گروهی که هرگز خوراکی های ارگانیک مصرف نکردند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان نهاده شدند .

مصرف مواد ارگانیک تأثیر بسزایی بر محافظت از بدن در برابر سرطان هوچکین و سرطان سینه دارد علاوه بر آن ریسک سرطان های پوست، پروستات و روده را به یک سوم کاهش پیدا می دهد .

در ادامه 6 دلیلی که نشان می دهد چرا باید خوراکی های ارگانیک مصرف کنیم تا سرطان نگیریم، مرور می کنیم .

آفت کش ها

آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) معتقد است که مصرف آفت کش ها با مقدار استاندارد برای انسان آسیب زا نیست، ولی با وجود این باید توجه داشته باشیم که بسیاری از مواد شیمیایی بعد از ورود به بدن هضم نشده و در بافت های چربی تجمع پیدا می نمایند و همین عامل می تواند برای سلامت انسان خطرناک باشد .

مطالعات نشان داده اند نرخ ابتلا به سرطان در کشاورزانی که از آفت کش ها استفاده می نمایند بیش از سایر افراد است و آنها در معرض سرطان هایی چون خون، لنفاوی، پوست، معده و پروستات قرار می گیرند؛ باید توجه داشته باشیم که کارمندان شاغل در مشاغل مربوط به فراوری و استفاده از سموم کشاورزی هم در معرض این بیماری ها قرار می گیرند .

هورمون رشد

معمولا در گوشت های فراوریی که به دست مردم می رسد از هورمون رشد استفاده می گردد؛ این هورمون مقدار گوشت حیوان را افزایش می دهد، اما در کنار آن خطر ابتلا به سرطان های مربوط به دستگاه فراوری مثل هم محتمل تر می گردد .

براساس یافته ها هورمون رشد خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان 60 درصد افزایش می دهد .

احتمال داده می گردد که افزایش نرخ سرطان در دوران کودکی به دلیل استفاده از هورمون رشد در گوشت ها باشد .

آنتی بیوتیک ها

در بسیاری از مزارع کشاورزی و دامداری ها ، دام ها را با آنتی بیوتیک ها تغذیه می نمایند تا از بروز بیماری جلوگیری گردد .

استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها خطری بزرگ محسوب می گردد چرا که احتمال ابتلا به بیماری های خود ایمنی را افزایش داده و سیستم ایمنی را تضعیف می نماید که همین موضوع عاملی برای بروز سرطان است .

غذا های دستکاری شده ژنتیکی

همواره با شگفتی های پیشرفت های علمی روبرو می شویم، اما همواره هم این پیشرفت ها خوب نیست به عنوان مثال گیاهان یا حیوانات دستکاری شده ژنتیکی نسبت به آفت کش ها و بیماری ها مقاوم می شوند که مصرف چنین محصولاتی می تواند در بروز سرطان مؤثر باشد .

خوراکی های ارگانیک مواد مغذی بیشتری دارند

استفاده از مواد ارگانیک به دلیل دارا بودن مواد مغذی تأثیر بهتری در سلامت بدن دارد؛ مطالعات نشان می دهند ویتامین C در خوراکی های ارگانیک 27 درصد بیشتر از انواع غیر ارگانیک است همچنین منیزیم، آهن و فسفر بیشتری در مواد ارگانیک وجود دارد و این خواص از ابتلا به سرطان جلوگیری می نماید .

مراقبت های بهداشتی برای حفظ سلامتی

مصرف خوراکی های ارگانیک یکی از روش های مؤثر برای پیشگیری از سرطان است؛ همچنین مصرف میوه و سبزیجات هم از بروز این بیماری خطرناک جلوگیری می نماید، اما باید در شستشوی میوه ها و سبزیجات دقت کافی داشته باشیم که آفت کش ها را تا حد ممکن از بین ببریم .

منبع:باشگاه خبرنگاران

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید