ورود گرنل به سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تقویت می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، بدنبال استعفای نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گزینه های جایگزین مختلفی از سوی واشنگتن برای این سمت انتخاب و معرفی شدند.

ورود گرنل به سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تقویت می نماید

ترامپ پس از قبول استعفای هیلی گزینه دینا پاول را برای عهده داری کرسی نمایندگی واشنگتن در نیویورک مطرح نمود که وی بدون بیان هرگونه دلیلی از کاندیداتوری برای احراز این پست استعفا داد.

ایوانکا ترامپ دختر بزرگ رئیس جمهوری آمریکا از گزینه های دیگری بود که بلافاصله پس از طرح منتفی شد. رئیس جمهوری آمریکا معتقد بود که گزینه ای مطمئن تر از دختر خود برای این پست سراغ ندارد، اما ایوانکا در توئیتر خود پذیرش این سمت را رد کرد.

اکنون برآورد ها و شواهد حاکی از این است که کاخ سفید انگشت خود را به سمت ریچارد گرنل سفیر کنونی آمریکا در آلمان نشانه گرفته است.

گرنل دانش آموخته هاروارد بوده و از حامیان و نزدیکان جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا بشمار می آید. از آنجایی که بولتون همیشه مواضعی ضد ایرانی را دنبال می نماید و از کلیدی ترین اعضای تیم سیاست گذاری آمریکا درباره ایران است، پیش بینی می گردد در صورت ورود گرنل به مقر سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن نیز تقویت گردد.

گرنل با سابقه 9 سال سخنگوی آمریکا در سازمان ملل عنوان طولانی ترین دوره حضور یک دیپلمات آمریکایی در این سازمان را در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورود گرنل به سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود گرنل به سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تقویت می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید