سودای المپیک هوشمند ژاپنی ها محقق می گردد؟ ، ثروتمندترین شرکت هوش مصنوعی دنیا در ژاپن شعبه می زند

شرکت چینی سنس تایم که به عنوان ثروتمندترین شرکت دنیا در حوزه هوش مصنوعی شناخته می گردد، تصمیم دارد مرکز جدید خود را در ژاپن توسعه دهد.

سودای المپیک هوشمند ژاپنی ها محقق می گردد؟ ، ثروتمندترین شرکت هوش مصنوعی دنیا در ژاپن شعبه می زند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، با ارزش ترین مرکز هوش مصنوعی دنیا اعلام نموده که در حال تاسیس یک مرکز رانندگی در جوسو ؛ یک شهر تاریخی در 50 کیلومتری توکیو است که میخواهد در آن به برنامه ریزی برای تحقیق و توسعه در حوزه وسایل نقلیه خودران بپردازد و آزمون های جاده ای برگزار کند.

این طرح با همکاری خودروساز ژاپنی هوندا در سال 2017 شروع شد و قرار شد 2 شرکت برنامه ای مشترک در زمینه تکنولوژی رانندگی خودران اجرا نمایند. جالب است بدانید شرکت چینی سنس تایم توسط یکی ازغولهای خرده فروشی دنیا، یعنی علی بابا پشتیبانی می گردد و آخرین ارزش آن بیش از 4.5 میلیارد دلار ارزیابی شده است.

این شرکت بیش از هر چیز به سبب توسعه تکنولوژی در حوزه خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی و امنیت عمومی شناخته شده است. بلومبرگ هفته گذشته اظهار داشت که این شرکت پیشگام حوزه هوش مصنوعی در حال افزایش بودجه 2 میلیارد دلاری است.

البته سنس تایم تنها شرکت چینی نیست که در ژاپن شعبه می زند، پیش از این شرکت بایدو نیز که به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات موتور جستجوی چین و توسعه دهنده وسایل نقلیه خودران شناخته می گردد به کشور همسایه خود مراجعه کرد.

ژاپن در سالهای اخیر سرمایه گذاری بزرگی در حوزه هوش مصنوعی و سیستم رانندگی خودران داشته است، به نظر می رسد دولت ژاپن میخواهد تا سال 2020، یعنی زمانی که مسابقات المپیک برگزار می گردد، را به سالی کاملا هوشمند و مبتنی بر هوش مصنوعی تبدیل کند و بر همین اساس نیز در یکی از برنامه های مهم خود میخواهد اتومبیل های خودران را وارد جاده های عمومی توکیو کند. بر همین اساس نیز شهردار توکیو اظهار داشت که در اوایل ماه اوت تاکسی های خودران طرح آزمایشی خود را با موفقیت انجام دادند.

شهردار جوسو تاکشی کانداتسو نیز در بیانیه ای گفت: ما خوشحالیم که این شرکت اقدام به راه اندازی یک مرکز تحقیق و توسعه برای رانندگی خودران در شهر ما است. من معتقدم که خودروهای خودران نه تنها تغییراتی انقلابی را در سیستم ترافیک ما بلکه همچنین راه حلی برای مسائل ترافیکی منطقه ای به بار می آورند.

منبع: انتخاب

به "سودای المپیک هوشمند ژاپنی ها محقق می گردد؟ ، ثروتمندترین شرکت هوش مصنوعی دنیا در ژاپن شعبه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودای المپیک هوشمند ژاپنی ها محقق می گردد؟ ، ثروتمندترین شرکت هوش مصنوعی دنیا در ژاپن شعبه می زند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید