تسلا ارزان ترین باتری را برای خودروهای برقی خریداری خواهد نمود؟

به گزارش وبلاگ رضا، بعضی خبرها حکایت از این دارد که قرار است خودرو جدید تسلا نسبت به خودروهای برقی پورشه و جنرال موتورز با هزینه باتری پایینی فراوری گردد.

تسلا ارزان ترین باتری را برای خودروهای برقی خریداری خواهد نمود؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سال گذشته، یک باتری وسیله نقلیه الکتریکی ساخته شده با انواع باتری های تسلا ، تقریباً 25٪ الی 60٪ کمتر از بسته های باتری مورد استفاده توسط شرکت هایی مانند پورشه ، جنرال موتورز ، و بی ام و هزینه خواهد داشت.

براساس برآوردهای مشاوران تحقیقات انرژی Cairn اگر به این آمارها تکیه کنیم، تسلا در مقایسه با رقبایی مانند جنرال موتورز و پورشه می تواند از مزیت بالایی برخوردار باشد. این شرکت گفت که یک باتری وسیله نقلیه الکتریکی ساخته شده از سلول های استوانه ای یا به عبارتی همان باتری که مورد توجه تسلا است، در سال گذشته 158 دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) هزینه داشت. ب

سته های باتری ساخته شده با سلول های کیسه ای ، مانند نمونه های مورد استفاده در پورشه تایکان و شورولت بولت EV ، سال گذشته 200 دلار در هر کیلو وات ساعت ساعت و سلول های منشوری مانند آنهایی که توسط بی ام و استفاده می گردد ، به ازای هر کیلووات ساعت 253 دلار آمریکا هزینه دارد.

سام جف ، مدیرعامل Cairn در این خصوص گفت: شرکتهایی که باتری خریداری می نمایند و می فروشند ، به ندرت قیمت ها را فاش می نمایند ، بنابراین تحقیق در این زمینه بسیار سخت و قیمت ها به شدت متغیر است. اما قیمت تخمین زده شده برای بسته های باتری ساخته شده از هر سه نوع سلول از سال 2016 به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

قیمت پایین تر باتری می تواند تأثیر قابل توجهی در قیمت مناسب وسایل نقلیه الکتریکی داشته باشد و در نتیجه حتی ممکن است تعداد خریداران خودرو تسلا را افزایش دهد.

منبع: انتخاب

به "تسلا ارزان ترین باتری را برای خودروهای برقی خریداری خواهد نمود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا ارزان ترین باتری را برای خودروهای برقی خریداری خواهد نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید