اعتراضات گازی در ونزوئلا

ده ها تن از معترضان ونزوئلایی با مسدود کردن خیابان های شهر سن کریستوبال به کمبود گاز در این کشور غنی از نفت که گرفتار بحران اقتصادی است، اعتراض کردند.

اعتراضات گازی در ونزوئلا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان ونزوئلایی جمعه با خودروهایشان اقدام به بستن خیابان های شهر سن کریستوبال در ایالت تاچیرا کردند. ماریا شهروندی 68 ساله ونزوئلایی می گوید از سه شنبه شب منتظر رسیدن تانکر سوخت است و این وضعیت برای کشوری که خودش جزو بزرگترین فراوریکنندگان نفت اوپک است، غیر قابل پذیرش به نظر می رسد.

سربازان گارد ملی بعدا معترضان را وادار کردند تا خودروهایشان را از وسط خیابان کنار ببرند اما معترضان ونزوئلایی خشمگین با استفاده از بطری، تایر و سطل های زباله اقدام به ایجاد ترافیک کردند. یک معترض 41 ساله در کنار صدها تن که برای دریافت گاز صف کشیده اند، می گوید: مجبوریم تا بالشت به خودرویمان بیاوریم تا برای دریافت 40 لیتر گاز بتوانیم سه روز داخل آن بخوابیم. ما پول نداریم که آن گوشتی که رئیس جمهوری می خورد، بخوریم.

ونزوئلا که ارزانترین بنزین دنیا را دارد، در ماه های اخیر گرفتار کمبودهای متناوب سوخت گردیده و صنعت نفت آن با چالش فراوری پایین تر و پالایشگاه های مشکل دار روبرو است. دولت چپگرای مادورو کمبود سوخت را به گردن ایالت نفت خیر زولیا می اندازد که به دلیل قطع مکررا برق در آن تقریبا به تعطیلی کشانده گردیده است. منتقدان دولتی می گوید مدیریت نامناسب صنعت نفت ونزوئلا عامل این کمبودهاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراضات گازی در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات گازی در ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید