گوگل و مایکروسافت مشغول توسعه کروم برای ویندوز مبتنی بر ARM هستند

مهندسان مایکروسافت و گوگل با همکاری یکدیگر مشغول توسعه نسخه ای از مرورگر کروم برای ویندوز مبتنی بر ARM هستند. کارشناسان سایت 9to5Google با آنالیز کدهای کروم متوجه این موضوع شده اند. همچنین مدتی قبل یکی از مقامات کوالکام گفته بود که این کمپانی هم مشغول آماده سازی کروم برای ویندوز 10 مبتنی بر معماری ARM است.

گوگل و مایکروسافت مشغول توسعه کروم برای ویندوز مبتنی بر ARM هستند

مرورگر کروم مختص ویندوز مبتنی بر ARM یک اقدام منطقی از جانب شرکت های کوالکام، مایکروسافت و گوگل محسوب می گردد. کروم یکی از محبوب ترین نرم افزارهای ویندوز 10 محسوب می گردد و با پشتیبانی آن از ویندوز 10 مبتنی بر معماری ARM، سیستم های موردنظر بیش از پیش جدی گرفته می شوند. البته باید خاطرنشان کنیم که همین سال گذشته، مایکروسافت مرورگر کروم را از ویندوز استور به دلیل نقض قوانین بیرون کشید. یکی از این قوانین این است که مرورگرهای موجود در ویندوز استور باید از موتورهای HTML و جاوا اسکریپت توسعه یافته توسط مایکروسافت استفاده نمایند.

در صورتیکه مایکروسافت سخت گیری خود را برای اجرای این قوانین کمتر نکند، به احتمال زیاد مرورگر کروم مختص ویندوز مبتنی بر ARM هم در ویندوز استور عرضه نخواهد شد. البته همکاری گوگل و مایکروسافت می تواند منجر به بهبود عملکرد برنامه هایی مانند Slack و Visual Studio Code گردد که بر بخش هایی از Chromium متکی هستند. همچنین این دو شرکت مشغول همکاری برای پشتیبانی همزمان کروم بوک ها از ویندوز و سیستم عامل Chrome OS هستند که از این پروژه با اسم رمز Campfire یاد می گردد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوگل و مایکروسافت مشغول توسعه کروم برای ویندوز مبتنی بر ARM هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل و مایکروسافت مشغول توسعه کروم برای ویندوز مبتنی بر ARM هستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید