نوربخش: شاید جام تختی تنها مسابقه تحت عنوان فرآیند انتخابی تیم ملی باشد، این مسابقات تحمیلی بود!

مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: جام تختی برای ما کمی غیرمنتظره بود، هنوز کاملا به کار ورود نکرده بودیم که سریع وارد یک انتخابی مهم شدیم، این رقابت ها به نوعی برای ما تحمیلی بود.

نوربخش: شاید جام تختی تنها مسابقه تحت عنوان فرآیند انتخابی تیم ملی باشد، این مسابقات تحمیلی بود!

ناصر نوربخش در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص برگزار جام بین المللی تختی در روزهای پنجشنبه و آدینه گذشته گفت: نسبت به شرایط موجود، رقابت های خوبی برگزار گردید و ما دو هدف را از آن دنبال می کردیم، یکی اینکه شاید این رقابت ها تنها مسابقه انتخابی تیم ملی رسمی باشد که تحت عنوان فرآیند برگزار می شد چراکه ما سال جاری را طبق همان شرایطی که فدراسیون قبلی تدارک دیده بود، باید پیش می رفتیم، طبیعتا رئیس بعدی نظرات خاص خودش را دارد. دوم اینکه جام تختی، جامی بین المللی است که هر ساله برگزار می گردد و سال جاری هم باید برگزار می شد.

وی ادامه داد: جام تختی برای ما کمی غیرمنتظره بود، هنوز کاملا به کار ورود نکرده بودیم و تنها یک اردو برگزار کردیم که سریع وارد یک انتخابی مهم شدیم، به هرحال این رقابت ها تحمیلی بود و باید انجام می شد اما کسانی که دچار آسیب دیدگی بودند یا آمادگی مناسبی نداشتند دور از دیدگاه کادرفنی نخواهند بود. ضمن اینکه ما همواره بحث اشتباهات داوری را هم در نظر می گیریم و با توجه به فاصله کم اعزام یک تیم به جام بین المللی، تعدادی از کشتی گیران مان در جام تختی کشتی نگرفتند که حتما همه اینها در ذهن کادرفنی خواهد بود.

نوربخش با اشاره به اعزام تیم منتخب به جام وهبی امره ترکیه در روزهای آینده توضیح داد: یک تیم جوان را به این رقابت ها اعزام می کنیم. جام وهبی امره دو کیلوگرم ارفاق وزن دارد. آنالیز عملکرد کشتی گیران در رقابتی که ارفاق وزن دارد، خیلی درست انجام نمی گردد چراکه گاهی حتی نیم کیلو بالای وزن بودن هم روی نتیجه یک کشتی تاثیر زیادی دارد. جام جایزه بزرگ مجارستان سر وزن قانونی برگزار می گردد که قطعا از اعتبار و ارزش بیشتری برای ما برخوردار است.

این مربی شهریاری در خصوص اول شدن محمد نوربخش در وزن 63 کیلوگرم جام تختی گفت: پسرم هر سال اول می گردد اما به خاطر ضدیتی که با من داشتند به عضویت تیم ملی درنمی آمد، ان شاءالله که سال جاری به حقش برسد.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص عملکرد برادران گرایی و یوسف قادریان در جام تختی نیز اعلام نمود: همه آنها خوب کشتی گرفتند. برادران گرایی قابلیت و پتانسیل بالایی دارند چه از نظر فنی و چه اجرای تکنیک، ضمن اینکه شهامت، شجاعت و جنگندگی آنها قابل تحسین است. محمد بنا هم نظر مثبتی روی آنها دارد، ولی از آنها خوب استفاده نشده است. زمانی که علی گرایی را دیدم در 67 کیلوگرم کشتی می گرفت، همان زمان به او گفتم که بدنش به این وزن نمی خورد و بهتر است به اوزان بالاتر برود. فیزیک، قد و قواره و ترکیبات بدنی او برای 67 کیلوگرم مناسب نبود، ضمن اینکه در حال رشد بود و حتی نظر من همان زمان هم روی 77 کیلوگرم بود، خوشبختانه به اوزان بالاتر آمد و خوب هم درخشید اما سال گذشته به خاطر تدبیر اشتباهی که نمی دانم تصمیم چه کسی بود، او را از 77 به 72 کیلوگرم برگرداندند و نتیجه نگرفت. یوسف قادریان هم در جام تختی یک وزن بالاتر کشتی گرفت و عملکرد خوبی داشت. البته مهدی نوری در این وزن بیرون بود.

نوربخش در خصوص غایبان سرشناس جام تختی اظهار کرد: علیاری به دلیل اینکه تنها مدال آور کشتی فرنگی ما در جهانی بود، سعید عبدولی به دلیل رجحان فنی اش بر رقبای داخلی و مهدی نوری به این دلیل که از آمادگی بدنی خوبی سود نمی برد با نظر کادرفنی در جام تختی کشتی نگرفتند. ضمن اینکه ما یک تیم هم به خاطر جام وهبی امره بیرون داشتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نوربخش: شاید جام تختی تنها مسابقه تحت عنوان فرآیند انتخابی تیم ملی باشد، این مسابقات تحمیلی بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوربخش: شاید جام تختی تنها مسابقه تحت عنوان فرآیند انتخابی تیم ملی باشد، این مسابقات تحمیلی بود!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید