کوشش ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن آزمایش های موشکی کره شمالی

رئیس جمهور آمریکا که ادعا می نماید گفت وگوهای او با رهبر کره شمالی توانسته آزمایش های موشکی این کشور را کنترل کند کوشش کرد آزمایش های جدید کره شمالی را کم اهمیت جلوه دهد.

کوشش ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن آزمایش های موشکی کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که در ماه های گذشته بارها مدعی شده بود توانسته آزمایش های موشکی کره شمالی را کنترل کند بامداد آدینه (11 مرداد) کوشش کرد آزمایش های موشکی جدید این کشور را کم اهمیت جلوه دهد.

کره شمالی پنجشنبه هفته گذشته و چهارشنبه هفته جاری اقدام به پرتاب چند موشک نموده است. ژاپن گفته موشک هایی که کره شمالی شلیک نموده از نوع موشک های بالیستیک کوتاه برد بوده است. مقام های کره جنوبی ساعاتی قبل تر اعلام کردند کره شمالی اقدام به شلیک پرتابه هایی نموده که احتمال می رود موشک باشند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره این آزمایش های موشکی کره شمالی گفته که مسئله ای با آنها ندارد، زیرا آنها موشک های کوتاه برد هستند.

وی، در حال خروج از کاخ سفید برای سفر به اوهایو در پاسخ به سوال یک خبرنگار که آیا فکر می نماید رهبر کره شمالی با انجام آزمایش های موشکی در حال آزمودن او است گفت: فکر می کنم اوضاع تا حد بسیار زیادی تحت کنترل است، تا حد خیلی زیادی تحت کنترل است.

او گفت که انجام این آزمایش های موشکی نقض هیچ کدام از قول هایی که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به او داده نبوده است. ترامپ گفت: اینها، موشک های کوتاه برد بودند. ما هیچ وقت سر این توافق نکردیم. من مسئله ای ندارم. باید ببینیم چه پیش می آید، اما اینها موشک های کوتاه برد هستند. خیلی استاندارد هستند.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ سرانجام ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کوشش ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن آزمایش های موشکی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن آزمایش های موشکی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید